Nejsledovanější české virální video se 72 milióny zhlédnutích je bez konkurenčně klip Barbie girl od Dominiky Myslivcové. Dneska vám prozradím pozadí vzniku tohoto videa. Všechno začlo v Ostravě v roce 2010. V té době jsem se seznámil s Víťou Večeřou. Tento skvělý fotograf z Ostravy – stránky zde – v té době nefotil, ale maximálně se věnoval natáčení videa. Poznali jsme se, že mi natáčel několik fotografických workshopů, které jsem pořádal. Po určitou dobu jsme byli nejlepší kreativní partneři a vymýšleli jsme nové formy maturitních tabel.

V tu dobu se mi naskytla zakázka na vyfocení Obchodní Akademie z Hranic. Protože jsme vždycky chtěli být dále, tak jsem si říkal, že je čas rozjet video tabla. Víťa se mnou souhlasil, a tak jsme se rozhodli, že maturatům nabídneme i video tablo. Základní téma byla Beverly Hills. Jako inspirace nám bylo toto videa titulek z Beverly Hills 90210.

Víťa Večeřa v té době byl facinován načení klíčovaných videí před zeleným pozadím, a tak jsem mu navrhl, abychom natočili video tablo, kde bude klíčované pozadí a ti studenti budou jakoby v Beverly Hills. Já jsem udělal foto tablo a Víťa udělal video. Jak vypadalo dané třídy si můžete podívat tady.

O několik týdnů Víťovi zavolala maminka od Dominiky Myslivcové, aby její dceři natočil video klip. Ten rád zakázku vzal, využil poznatky, které získal na Beverly Hills table a vytvořil ji slavný klip Barbie Girl. Stačilo k tomu pouze několik halogenů a kus zelené látky. Po uveřejnění se klip stal okamžitě hitem a Dominika do týdne dostala pozvání do Show Jana Krause.

Poté jsme s Víťou jsme začli fotit a natáčet svatby. Tam jsme se bohužel rozkmotřili, protože jsem mu na jedné svatbě vlezl do záběru. A od té doby tvoříme samostatně. Věřím však, že kdybychom opět spojili síly, tak bychom dokázali velké věci.