Maturitní tabla se dělají více než sto let. Hlavní důvod jejich vzniku bylo, aby student veřejně vyhlásil, že úspěšně odmaturoval. Za první republiky to byla velká sláva a maturant byl někdo. Každá rodina se chtěla pochlubit svou ratolestí na náměstí, aby všem ve městě ukázali, že mají doma chytrého kluka/holku. Je to hlavní důvod, proč se maturitní tabla dělají.

Dneska už maturita není tak zásadní událost jako byla v 30.letech, proto význam dělání tabel trochu opadl. Přestože i dnes jsou tabla pro některé rodiny důležité, tak dnes se tabla dělají hlavně proto, že je to zvyk, a abychom měli fotky pro celou rodinu a něco na Facebook. Občas se najde třída, která chce mít nejoriginálnější tablo, aby mohla vyhrát soutěž o tablo roku. Pojďme se, ale na to podívat trošku jinak.

Berme tablo jako nezapomenutelnou třídní akci. Zážitek, který si budete pamatovat celý život. Všichni uvažují jen o výsledných fotkách, ale málokdo uvažuje nad tím, že je to jedna z posledních příležitostí, kdy se svými spolužáky můžete zažít neopakovatelnou akci, kterou si budete pamatovat celý život. Někteří z vás spolu jsou už 8 let, a to je ve vašem věku skoro půl života. Za tu dobu jste si určitě vybudovali spousta přátelství a vznikli třeba i první lásky. Prožili jste spolu čas, který si budete pamatovat na celý život. My si myslíme, že nejlépe jak si tuto dobu nejlépe připomínat, je udělat maturitní tablo. Ne jen pár fotek na náměstí, ale třeba i youtube video, které vám bude vhánět slzy do očí.

Udělejte si bezkonkurenční třídní akci a vytvořte originální youtube tablo. Pokud si pak díky tomu videu budete pamatovat na vaši partu ze střední celý život, tak maturitní tablo má smysl.


Ukázka Youtube tabla